קריאה דחופה ⇐ הצילו את קופי חוות מזור

euph juu, nzur
חיים חדשים לקופי חוות מזור

העצומה נסגרה עם למעלה מ-3000 חתימות מישראל והעולם, תודה לחותמים ולמשתפים. לעדכונים אנא עקבו אחרינו בשמורת הקופים בפייסבוק.

לכבוד השר להגנת הסביבה ח״כ זאב אלקין,

ברצוני להביע את תמיכתי ולהצטרף לדרישת חברת ״שמורת הקופים״, חברה לתועלת הציבור, מהממשלה לקיים את הבטחתה להעביר בהקדם את הקופים מחוות מזור למקלט קבע ולטפל בהם בתנאי מחיה הולמים למשך שארית חייהם. אני רואה בחומרה את התנערותה של המדינה ממחויבותה החוקית והמוסרית לטפל ולהגן על חיות הבר שבשטחה ובכללן 1,250 הקופים ניצולי חוות מזור ובכוונת המשרד להגנת הסביבה להפקיר את הקופים הללו לגורלם.

לקראת סגירת החווה בינואר 2015 ניתנה לשמורת הקופים התחייבות מפורשת מהמשרד להגנת הסביבה (אז בראשות השר עמיר פרץ) כי לאחר פדיונם המשרד יקים ויממן מקלט קבע לקופים.

למרבה הצער, לאחר חילופי הממשלה והשרים להגנת הסביבה במאי 2015, התנער המשרד מכל הבטחותיו הקודמות. זאת בזמן ששמורת הקופים מוציאה מדי חודש עשרות אלפי דולרים מכספי תרומות רק על מנת למנוע את הפקרתם.

בכך יצרה המדינה מצב אבסורדי ומקומם בו כבר במשך קרוב לשנתיים מוחזקים כ-1,250 קופים מכספי תרומות כתוצאה ממחדל והזנחת הנושא על ידי הממשלה והפרה בוטה של כל הבטחותיה כלפי חברת שמורת הקופים, בעוד הזמן והכסף שנותרו למציאת פתרון קבע עבורם הולך ואוזל.

מובן מאליו שלא ניתן לדרוש מגוף פילנטרופי כמו שמורת הקופים לשאת בעלויות אחזקת הקופים לנצח, עלויות שאמורות היו מלכתחילה להיות מושתות על המדינה שאפשרה במשך שנים סחר אכזרי ומיותר בקופי מזור.

על כן תמיכתי בדרישת שמורת הקופים והציבור מהממשלה ובפרט ממשרדי האוצר והגנת הסביבה שלא להפקיר את הקופים. על המדינה לקחת אחריות באופן מיידי על גורל הקופים ניצולי מזור, להעבירם למקלט קבע מתוקצב ולדאוג להם למשך שארית חייהם, עוד בשבועות הקרובים.

העתקים: משה כחלון, שר האוצר | בנימין נתניהו, ראש הממשלה |  ישראל דנציגר, מנכ״ל המשרד להגנת הסביבה | יצחק בן דוד, סמנכ”ל בכיר לפיקוח ואכיפה | גלי דוידסון, ראש אגף הגנה על בעלי חיים |שאול גולדשטיין, מנכ״ל רשות הטבע והגנים | שמורת הקופים, חברה לתועלת הציבור

שמורת הקופים בפייסבוק

6 thoughts on “השר להגנת הסביבה – הצל את קופי חוות מזור עכשיו”

  1. השר אלקין, משהתמנית לשר להגנת הסביבה חששתי מאד. שמעתי בדבריך ניראה שלא טעיתי. התייחסויות בעיקר מדיניות, ומפלגתיות, ולא מצאתי שום דבר הנוגע להגנת הסביבה. ניראה שלא טעיתי. הגנת הסביבה מעניינת אותך קרוב לוודאי כקליפת השום.אבל מה לעשות מסיבות כלשהן התמנית לשר להגנת הסביבה ועליך למלא את תפקידך בתחום זה. הגנה על בעלי-חיים הוא חלק מתפקידך. נא פעל כדי להציל את ניצולי החווה הנוראה ההיא. אולי אף אינך מודע לכך שקופים קרובים מאד לאדם והצלתם היא כהצלת אנשים.

  2. אדם דתי עלק. צער בעלי חיים, שמעת על זה? דופים שעברו ניסויים מחרידים ונחלצו מהם בציפורניים באעזרתם של אנשים מדהימים, ואתה וחבריך עכשיו מתנערים מהם תגיד לי מה אתה בכלל עושה בממשלה?? מה אתם עושים שם?? אתם לא אמורים להיות נבחרי הציבור? כשהציבור מבקש ממכם משהו הוא צריך לעשות את זה דרך עצומות ומכתבים וצלצולים וריבים?? רבאק תתחילו לעשות את העבודה שלכם!!!!!!!!!!!!1

  3. בושה וחרפה לשר ולמדינת ישראל. קחו אחריות על העוולה שנעשתה בחסות המדינה!

Leave a Reply